Rekrutacja Cennik Kontakt Dokumenty Dlaczego my?


Aktualności
Komunikaty
Archiwa
Foto - archiwum
O Akademii
Kadra
Co nas wyróżnia Nowość
Zajęcia adaptacyjne
Zajęcia programowe
Zajęcia dodatkowe
Plan dnia Smyka
Jadłospis
Strefa Rodzica Nowość
Oczytani
Teatr Rodziców
Przedszkole pod chmurką
PolecamyArchiwalne codzienniki

Codziennik Tygrysków 14-15 Codziennik Pszczółek 14-15
Codziennik Smerfów 14-15 Codziennik Maluszków 14-15
Codziennik Sprytnych Krasnoludków Codziennik Małych Odkrywców
Codziennik Mądrych Sówek Komunikaty do 2018

Codziennik Małych Odkrywców


Woda na ziemi
(06-02-2017)
3.02.2017 Dziś na zajęciach edukacyjnych w gr. Małych Odkrywców kontynuowalismy temat o kolejnym żywiole - wodzie. Podczas zajęć dzieci klasyfikowaly pojazdy na grupy : latające, pływające oraz latające. Stworzyliśmy także piękny plakat . Następnie obejrzeliśmy ilustracje przedstawiające różne ptaki. Dzieci wydziału wśród nich ptaki wodne. Wykonały również kartę pracy, która polegała na przyklejaniu w odpowiednim miejscu wodne zwierzęta. Przy pomocy globusa i mapy Polski dowiedzieliśmy się co oznacza niebieski kolor. Rozróżnìlismy rodzaje wód na rzeki, jeziora, oceany, morza, strumienie. Oczywiście wszystko pokazując i utrwalając na mapie :) na koniec zaspiewalismy nową piosenkę o wodzie pt. "Kap, Kap,kap" 🐟🐋🌊💧Teatr Kukiełowy
(02-02-2017)
Mali Odkrywcy na wielkiej scenie ! Dziś zajęcia edukacyjne odbyły sie w naszej ulubionej sali - teatralnej! Tematem zajęci był teatr kukiełkowy. Na dobry początek sami stworzyliśmy kukiełki do bajek pt. " Czerwony kapturek" oraz " Jaś i MAłgosia". Następnie wystawilismy mini spektakl. Dzieci samodzielnie i spontanicznie wymyślaly swoje kwestie, wymieniały sie także rolami i bohaterami. Mieliśmy przy tym dużo frajdy , zabawy i śmiechu 🎭 Na koniec przebraliśmy się w peruki oraz inne akcesoria i po raz kolejny powstała spontaniczną sztuka pt." Królewna, żaba i czarodziej "...BAL KARNAWAŁOWY
(30-01-2017)
Dziś w naszym przedszkolu odbył się bal karnawały.  Dzieciaki spisały sie na medal ponieważ kostiumy były przepiękne. Imprezę prowadził nasz muzyczny wodzirej Pan Piotr! ;-) Nie zabrakło tanecznych konkursów, tańców solo oraz w prarach. Obył się także pokaz i prezentacja karnawałaowych strojów. Dziekujemy za super zabawę!!! ;)układ słoneczny
(09-01-2017)

Poniedziałek rozpoczęliśmy zabawami dowolnym w kącikach zainteresowań. Na porannej gimnastyce odbył się koncert życzeń. Ciocie puszczały piosenki wedle życzenia przy których tańczyliśmy. Przed nieśniadaniem dzieci wysłuchały pięknych bajek na porannym czytaniu. Dziś na zajęciach edukacyjnych zakończyliśmy ostatni już temat z działu „Ale Kosmos”pt. : „Układ Słoneczny”. Na dobry początek utrwalaliśmy planet , przeliczaliśmy je oraz staliśmy się zapamiętać kilka ważnych informacji na ich temat. Zorganizowaliśmy sobie także kosmiczny quiz. Wykonaliśmy zadanie wkartach pracy, która polegała na policzeniu gwiazd oraz określenie w którym gwiazdozbiorze jest więcej Wielkim Wozie czy Orionie. Malowaliśmy planety według wzoru z encyklopedii , staraliśmy się odwozić ich kolor , tworząc piękny układ słoneczny. Obejrzeliśmy także film edukacyjny o układzie słonecznym. Braliśmy udział w zajęciach z języka angielskiego, muzyki ,tańca oraz odbyły się także zajęcia z panią psycholog. Wolne chwile poświeciliśmy na wspólne gry i zabawy.

 Witaj, Nowy Roku!
(02-01-2017)

Poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy zgodnie z planem dnia. Przed śniadaniem wspólnie się bawiliśmy, braliśmy udział w porannej gimnastyce oraz wysłuchaliśmy bajkę o Jasiu Fasoli. Zajęcia edukacyjne rozpoczęliśmy od świątecznych wspomnień. Każdy z nas opowiadał jak wyglądały jego święta oraz co dostał od świętego Mikołaja. Dziś także rozpoczęliśmy nowy blok tematyczny pt.:” w drodze do gwiazd”. A głównym tematem zajęć był sylwester oraz nowy rok. Na dobry początek obejrzeliśmy ilustracje przestawiające sylwestrową noc czyli, piękne kreacje, szampana, noc rozświetlona kolorowymi fajerwerkami. Każdy z nas opowiadał jak spędzał sylwestrową noc. Staraliśmy się także odpowiedzieć na pytania : Czy witaliście nowy rok ? , Kiedy rozpoczyna się nowy rok?, Co się wtedy wokół dzieje, kiedy zegar wybija północ? Następnie oglądaliśmy różnego rodzaju kalendarze: ścienne, biurkowe, małe i duże. Przy okazji powtórzyliśmy dni tygodnia miesiąca pory roku. Wykonaliśmy także prace plastyczną pt. : „Sylwestrowa noc.” - przy pomocy słomek oraz farb rozdmuchiwaliśmy krople tworząc piękne fajerwerki. Braliśmy udział w zajęciach dodatkowych z tańca, muzyki, języka angielskiego oraz odbyły się także zajęcia z panią psycholog. Wolne chwile spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach.

 SZOPKA
(19-12-2016)

Poniedziałek Mali Odkrywcy rozpoczęli zabawami dowolnymi. Przed śniadaniem dzieci brały udział w roztańczonej gimnastyce , odbyła się także próba na czwartkowe Jasełka. Dziś na zajęciach edukacyjnych rozmawialiśmy o szopkach bożonarodzeniowych. Dzieci oglądały szopki wykonane z różnych materiałów : z drewna, masy solnej, porcelany, gliny a nawet klocków lego. Wspólnie staraliśmy się opowiedzieć co takie wydarzył się w stajence i jakie wydarzenie ilustruje nam szopka bożonarodzeniowa. Wykonaliśmy także szopkę z plasteliny oraz korowaliśmy obrazek przedstawiający świętą rodzinę w stajence. Braliśmy udział w zajęciach muzycznych , na których odbyła się próba śpiewania kolęd jasełkowych. Dziś także było spotkanie z panią psycholog, język angielski oraz matematyka dziecięca. W wolnych chwilach dzieci przygotowywały i pakowały świąteczne upominki dla rodziców.

 Zbliżają się święta- 4 urodzinki Lenki
(13-12-2016)
Wtorek Mali Odkrywcy rozpoczęli zabawami dowolnymi. Przed śniadaniem wspólnie wykańczaliśmy prace na konkurs plastyczny. Następnie podczas porannej gimnastyki trenowaliśmy konkurencje na Zimową Olimpiadę Przedszkolaków. Z samego rana odbyła się także próba na Jasełka. Dziś także świętowaliśmy 4 urodziny naszej Lenki.  Wybraliśmy się na urodzinową imprezę do Świata dziecka. Nie zabrakło szaleństw, pysznego tortu, życzeń oraz prezentu! Na zajęciach edukacyjnych rozpoczęliśmy nowy przedświąteczny blok tematyczny.  W związku ze zbliżającymi się świtami Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o tradycji świątecznej, potrawach wigilijnych, życzeniach składanych podczas łamania się opłatkiem. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, wykonaliśmy także kartę pracy , która polegała na zakreśleniu obrazków związanych ze świętami, następnie policzenie ich i narysowanie odpowiedniej ilości bombek. Dziś popołudniu w ramach programu Akademia Bohatera odwiedziła nas p. Renata – mama Lenki. Wspólnie z Leną omówiły plakat , oraz p. Renata przeprowadziła zajęcia plastyczne- Smyki robiły choinkowy  łańcuch . Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
 Fabryka Bombek - Świąteczna Wycieczka
(13-12-2016)
W poniedziałek wybraliśmy się do Fabryki Bombek do Piotrkowa Trybunalskiego. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zwiedzić  całą produkcyjną części zakładu. Można po kolei było obejrzeć i poznać wszystkie etapy powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie, przygotowanie do zapakowania. Każdy z tych etapów jest dodatkowo przybliżony i objaśniony przez pracowników fabryki.
Po takim przygotowaniu każdy mógł spróbować  swoich sił i wykonać własną ozdobę. Zapewnione były profesjonalne materiały: szklane wydmuszki, brokaty, kleje, pędzelki oraz miejsce do pracy. Przy fachowym wsparciu doświadczonej malarki, Smyki dekorowały  bombki według własnego pomysłu. Taką własną bombkę każdy chętnie ze sobą zabrał- jako pamiątkę po wycieczce.
 MIKOŁAJKI
(07-12-2016)

We wtorek 6 grudnia Smyki świętowały Mikolajki. Od samego rana trwały przygotowania: sprzatnie sali , zdobienie jej światecznymi dekoracjami. Przygotowaliśmy także wiersz i piosenkę dla naszego Gościa. Również chcieliśmy dać mu coś na pamiatkę, dlatego wręczylismy mu wykonane własnoręcznie kartki. Wspólnie z Mikołajem śpiewaliśmy świąteczne piosenki, obiecalismy mu także ,że zawsze będziemy grzeczni, pomocni, cierpliwi, że będziemy okazywać sobie wzajemną przyjaźń. Po zlożonych obietnicach Mikołaj wręczył nam piekne prezenty. Niestety musiał także odwiedzić inne czekające na niego dzieci. Pożegnalismy naszego Gościa, zrobilismy sobie kilka pamiatkowych zdjęć. Dziekujemy Święty Mikołaju za Odwiedziny, zapraszamy częściej do naszego przedszkola.!!!  

 Karmik
(02-12-2016)

Piątek rozpoczęliśmy zgodnie z planem dnia. Przed śniadaniem odbyła się poranna gimnastyka oraz język angielski. Na zajęciach edukacyjnych wspólnie z dziećmi tworzyliśmy Eko Karmnik. Potrzebne nam była plastikowa butelka, nożyk, drucik, marker, ziarna. Na początek obejrzeliśmy film instruktażowy jak wykonać taki ekologiczny karmnik. Dzieci także wysłuchały przygód wróbelka Eelemelka pt. : „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku. Na podstawie jego treści odbyliśmy rozmowę , odpowiedzieliśmy na kilka pytań. Podczas zajęć na świeżym powietrzu obserwowaliśmy ptaki,pogodę , rozpoznawaliśmy gatunki. Na Akademii Plastycznej dzieci wykonały choinkowy las- zdobiły wcześniej wykonane drzewka choinkowe. Brały udział w zajęciach z karate, matematyce dziecięcej. Wolne chwile poświęciliśmy na wspólnych grach i zabawach.

 Zwierzęta leśne też chcą jeść
(01-12-2016)

Czwartkowy pranek upłynął nam na wspólnych grach i zabawach. Przed śniadaniem dzieci brały udział w porannej gimnastyce oraz czytaniu. Na porannych zajęciach utrwalaliśmy poznane dotychczas informacje. Dziś także odbyły się kuchenne rewolucje , na których dzieci same robiły zupę dyniową ;) Na zajęciach edukacyjnych rozmawialiśmy o zwierzętach leśnych, które również potrzebują pomocy w zimowy ciężki czas. Na dobry początek wysłuchaliśmy wiersza F. Kobryńczuka pt, :” W puszczy”. Omówiliśmy jego treść zwracając szczególną uwagę na znaczenie pracy leśnika. Oglądaliśmy także planszę pomocniczą przedstawiającą zwierzęta żyjące w lesie. W ramach praktycznych zajęć stworzyliśmy makietę przedstawiającą zwierzęta przy leśnym paśniku. Dzieci same wykonały sylwety zwierząt i razem z ciocią zrobiliśmy z patyczków paśniki. Mali Odkrywcy wykonali także kartę pracy , która polegała na wyszukiwaniu różnic w obrazkach oraz dzieliśmy nazwy zwierząt na sylaby. Odbyły się także zajęcia z tańca, logopedii i programowania. Wolny czas spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach.

 Andrzejki
(01-12-2016)

Środę grupa Małych Odkrywców rozpoczęła zgodnie z planem dnia. Przed śniadaniem odbyła się gimnastyka oraz poranne czytanie. Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Na zajęciach edukacyjnych przybliżyliśmy sobie tradycje związane z obchodami Andrzejkowymi oraz poznaliśmy wróżby i przepowiednie, które właśnie w tym dniu można wykonać. Wykonaliśmy prace plastyczne : klucze oraz koty , które wykorzystaliśmy do dekoracji sali. Popołudniu odbyły się warsztaty andrzejkowe w których uczestniczyły wróżki – Mamy i Tata naszych Smyków. Przy czarodziejskich stołach można było czekały na dzieci rożne wróżby. Na koniec odbyło się lanie wosku oraz sprawdzanie co z tego wyszło? Cudowna zabawa! Serdecznie dziękujemy za udział naszym dzieciom oraz super rodzicom!

 PTAKI
(29-11-2016)

Wtorek grupa Małych Odkrywców rozpoczęła zabawami dowolnym w kącikach zainteresowań. Przed śniadaniem wszystkie dzieci brały udział w gimnastyce oraz języku angielskim. Na zajęciach edukacyjnych bohaterami były ptaki. Rozmawialiśmy o tym jak zimą im pomagać oraz co należy wkładać do karmnika żeby im nie zaszkodzić. Na dobry początek wybraliśmy się do szkolnej biblioteki by tam wypożyczyć albumy , książki oraz atlasy o ptakach. Przy zabawie „Ptaki zimujące w Polsce” dokonaliśmy umiejętność rozpoznawania, nazywania oraz opisywania ptaków. Przy zabawie „Ptaki odlatujące i zimujące” klasyfikowaliśmy je na grupy tych, które odlatują i zimują- tworzyliśmy zbiory. Wykonaliśmy także plakat – pt. „Dokarmiamy ptaki” , zachęcający do pomagania ptakom w zimowym czasie. W katach pracy również tworzyliśmy zbiory oraz przyklejaliśmy ptaki w odpowiednie miejsca. Podczas Akademii Plastycznej powstały pierwsze kartki świąteczne przeznaczone na kiermasz. Dziś także w ramach eksperymentów stworzyliśmy sztuczny śnieg. Była super zabawa! Braliśmy także udział w zajęciach komputerowych. Wolne chwile poświęciliśmy na wspólne gry i zabawy.

 Opiekunowie zwierząt- nasze zwierzaki
(28-11-2016)

Poniedziałek grupa Małych odkrywców rozpoczęła zabawami dolnymi w kącikach zainteresowań. Przed śniadaniem odbyła się gimnastyka oraz poranne czytanie. Dziś głównymi bohaterami zajęć edukacyjnych byli nasi milusińscy : pies, kot, rybka, świnka morska oraz inni domowi pupile. Na początek obejrzeliśmy różne ilustracje przedstawiające domowe zwierzęta-rozpoznawaliśmy je oraz nazywaliśmy. Rozmawialiśmy także o sposobie opiekowania się zwierzętami hodowlanymi w domu oraz staraliśmy się poznać ich potrzeby. Zwróciliśmy szczególną uwagę na to, że zwierzę to nie zabawka i potrzebuje naszej opieki i troski. Mali Odkrywcy wzajemnie opowiadali o swoich zwierzętach oraz jak się nimi zajmują. Podczas Akademii Teatralnej bawiliśmy się w zabawę „Żywe zwierzę to nie zabawka” - odgrywaliśmy scenki sytuacyjne ilustrujące zachowania wobec zwierząt i ich reakcje. Wykonaliśmy także kartę pracy, która polegała na wklejeniu odpowiedniego zwierzątka do przedstawionych akcesoriów. Braliśmy udział w zajęciach z języka angielskiego, tańca, muzyki oraz odbyły się także zajęcia z panią psycholog .

 Ziemia dla nas nie jest zła/ Dzień Pluszowego Misia
(25-11-2016)

Piątek Mali odkrywcy rozpoczęli zgodnie z planem dnia. Przed śniadaniem dzieci brały udział w porannej gimnastyce oraz czytaniu. Na zajęciach porannych z okazji światowego Dnia pluszowego Misia dzieci tworzyły opaski, a także opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach przyniesionych z domu. N sali gimnastycznej odbyła się część oficjalna : prezentacja multimedialna, wspólne śpiewanie, misiowe konkursy, zagadki, quizy oraz na koniec dyskoteka. Każdy otrzymała także dyplom przyjaciela pluszowego misia. Na zajęciach edukacyjnych rozmawialiśmy o węglu. Przy zabawie badawczej dzieci sprawdziły jaką ma strukturę, wysłuchały o tym jak powstaje i skąd się bierze. Smyki także wysłuchały wiersza N. Usenko pt, :”Kominek” , analizowaliśmy jego treść oraz odpowiadaliśmy na pytania. Dzieci także wykonały kartę pracy- zdobiły kominek wg własnego pomysłu. Popołudniu odbyło się MISIOWE KINO- na którym oglądaliśmy bajki o misiach np. Koralgol, Miś uszatek ;)

 Jestem zdrowy
(25-11-2016)

Czwartkowy poranek upłynął nam w atmosferze gier i zabaw. Przed śniadaniem odbyły się także zajęcia gimnastyczne oraz język angielski. Na zajęciach porannych dzieci stworzyły maszynę matematyczną dzięki , której dzieci podejmowały próby dodawania oraz wymyślały zadania wzajemnie dla siebie. Maszyna okazała się hitem, a z racji dwóch rurek Odkrywcy nazwali ją TURBO MASZYNĄ DO LICZENIA! Tematem zajęć edukacyjnych był zdrowie. Na dobry początek Smyki wysłuchy opowiadania o tym „ Jak Ola zachorowała , jak Anatol został przemądrzałkiem i jak Plotek podskakiwał”. Po wysłuchaniu dzieci starały odnieść się do d=swoich doświadczeń i odpowiedzieć na kilka pytań. Bawiliśmy się także w zabawę dydaktyczną pt. : „Na zdrowie”- klasyfikowaliśmy ilustracje ze względu na przeznaczenie. Bawiliśmy się także w zabawę teatralną pt. : „Chore dziecko”- odgrywaliśmy scenki, dzieci spontanicznie wymyślały swoje kwestie. Braliśmy udział w zajęciach komputerowych, logopedii oraz z tańca. Wolne chwile poświęciliśmy na wspólną zabawę.

 Ciepłe ubrania
(22-11-2016)

Wtorek rozpoczęliśmy od zabaw dowolnych. Gimnastyka odbyła się na sali gimnastycznej- rozciągaliśmy się oraz braliśmy udział w zawodach sportowych. Przed śniadaniem odbył się także język angielski. Dziś na zajęciach edukacyjnych rozmawialiśmy o ciepłych ubraniach. Przy zabawie dydaktycznej z elementem liczenia , dzieci rozpoznawały poszczególne części garderoby oraz klasyfikowaliśmy je w odpowiednie grupy: ubrania lekkie i ciepłe. Wysłuchaliśmy wiersza L. Lewickiej „Do widzenia letnie ubrania oraz analizowaliśmy jego treść. Wyliczaliśmy części garderoby dzieliśmy je także na sylaby. Mali Odkrywcy wykonali także kartę pracy , która polegała na połączeniu odpowiednich ubrań z pogodą. Stworzyliśmy także swoją postać odpowiednio ubraną do pogody wycinając poszczególne część garderoby , które były nam potrzebne. Podczas spaceru obserwowaliśmy pogodę i wkleiliśmy odpowiedni symbol w nasz klasowy kalendarz. Braliśmy także udział w zajęciach z programowania i eksperymentalnych. Wolne chwile poświeciliśmy na wspólne gry i zabawy.

 Kolega czy przyjaciel?
(21-11-2016)
Poniedziałek rozpoczęliśmy wspólnymi zabawami w kącikach zainteresowań. Przed śniadaniem z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka odbyły się zajęcia oraz warsztaty prowadzone przez panią Agnieszkę Gutkowską.   Chcemy, żebyście już od najmłodszych lat zdawali sobie sprawę z tego, że Wam również przysługują prawa oraz jak te prawa przekładają się na Wasze codzienne życie. Głównym tematem zajęć edukacyjnych była przyjaźń. NA dobry początek dzieci wysłuchały bajki o przyjaźni z morałem i na podstawie jej treści odbyliśmy pogadankę.  Metodą „burzy mózgów” aktywnie rozwiązywaliśmy problem „ Co to znaczy przyjaciel?”, dostrzegaliśmy cechy i zachowania świadczące o przyjacielskich relacjach. Wykonaliśmy także mały drobiazg dla swojego przyjaciela  pięknie zdobione serce.  Podczas zajęć na świeżym powietrzu dzieci miały za zadnie prowadzić obserwacje pogody. Dziś pogoda bardzo nam się podobała ;) Było nam to potrzebne by wykonać kalendarz pogodowy na ten tydzień.  Wspólnie omówiliśmy symbole  przedstawiające różne zjawiska pogodowe, następnie stworzyliśmy plakat i przykleiliśmy odpowiedni symbol. Wykonaliśmy także kartę pracy ,która polegała na dopasowaniu odpowiedniego symbolu do danej sytuacji pogodowej na obrazku. Odbyły się także zajęcia : z tańca, muzyki, matematyka dziecięca , język angielski oraz zajęcia z panią psycholog. Wolne chwile poświęciliśmy na wspólnych grach i zabawach.
 Mój kolega
(21-11-2016)
Piątek rozpoczęliśmy zabawami dowolnym. Przed śniadaniem odbyła się poranna gimnastyka oraz języka angielski.  Dziś na zajęciach edukacyjnych rozmawialiśmy o swoich ulubionych koleżankach i kolegach. Na dobry początek bawiliśmy się w zabawę integracyjną pt. : „Wesoły autobus”. Następnie przy zabawie słownej „Mój kolega/moja koleżanka” dobieraliśmy się w pary i kolejno opisywaliśmy swoich partnerów. Stosowaliśmy określenia dotyczące wyglądu oraz cech charakteru, sposobu bycia.  Na koniec koleżeńskich zabaw wykonaliśmy koleżeński masażyk wg wskazówek koleżanki/kolegi. Stworzyliśmy także mapę pamięciową , w której wypisaliśmy wszystkie najważniejsze cechy , które powinien mieć wg nas dobry kolega/koleżanka. Wykonaliśmy także kartę pracy , która polegała na połączeniu w pary postaci o przeciwnych cechach wyglądu. Nazywaliśmy te cechy  oraz próbowaliśmy wymyślić do tych postaci krótką historyjkę. Podczas spaceru ciocia kupiła słodką czekoladkową niespodziankę, którą wspólnie zjedliśmy pięknie po koleżeńsku się dzieląc. Braliśmy udział w  także w zajęciach : matematyka dziecięca, akademia plastyczna.
 
 Tajemnice światła
(14-11-2016)
Poniedziałek Mali Odkrywcy rozpoczęli zgodnie z planem dnia. Przed śniadaniem odbyła się poranna gimnastyka, a na czytaniu dzieci wysłuchały najpiękniejsze polskie wiersze.  Na zajęciach edukacyjnych odkrywaliśmy tajemnice światła.  Rozpoczęliśmy je zabawą badawczą : obserwowaliśmy i nazywaliśmy barwy światła uzyskiwane przez świecenie latarką przez różnokolorowe , półprzezroczyste folie i bibułki.  Następnie rozmawialiśmy na temat zjawisk , dzieci poznały naturalne i sztuczne źródła światła. Dzieci także wysłuchały  ze zrozumieniem opowiadania W. Widłaka  pt. : „Awaria”, staraliśmy się także odpowiedzieć  na kilka pytań dotyczące tekstu Na popołudniowej edukacji bawiliśmy się światłem- zabawa w cienie Mali Odkrywcy wykonali także kartę pracy, która polegała na wyszukaniu źródeł światła oraz podzieleniu ich na naturalne oraz sztuczne. Na matematyce dziecięcej uczyliśmy się stosować reguły dziesiątkowego systemu liczenia. Na koniec graliśmy w liczmany, dzieci wzajemnie układały dla siebie zadania. W południe odbył się uroczysty apel z okazji 11 Listopada. Braliśmy udział w zajęciach z języka angielskiego oraz tańca. Wolne chwile spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach.
 Poznajemy żywioł ognia
(10-11-2016)

Środę Mali Odkrywcy rozpoczęli zabawami dowolnymi. Przed śniadaniem odbyła się poranna gimnastyka oraz język angielski. Dziś na zajęciach edukacyjnych rozpoczęliśmy nowy blok tematyczny : „W cieple i blasku ognia” . Głównym bohaterem i gościem był ognik. Dzieci zapoznały się z historią ognia , uczyliśmy się także słów do nowej piosenki pt. : „Jasny ogień” zorganizowaliśmy sobie także zabawę taneczną przy nowej piosence. Bawiliśmy się w zabawę integracyjną pt. :” Iskierka” , która polegała na wprowadzeniu rytuału kręgu oraz podawaniu ognika i wymawianiu słów rymowanki R. Witek „Ogień”. Na zajęciach komputerowych dzieci pracowały w programie Socrates oraz Spadające Literki. Podczas wyjścia na świeże powietrze zagraliśmy mecz piłki nożnej oraz wybraliśmy się do pobliskiego parku przeliczać drzewa. Na matematyce dziecięcej kontynuowaliśmy podstawy przeliczania, a podczas Akademii Teatralnej ćwiczyliśmy występ na apel z okazji 11 listopada. Wolne chwile spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach.

 Malowane dzbanki
(09-11-2016)

Wtorkowy dzień grupa Małych odkrywców rozpoczęła wspólnymi zabawami. Przed śniadaniem dzieci brały udział w porannej gimnastyce oraz języku angielskim. Na zajęciach porannych uwalaliśmy poznane dotąd informacje oraz piosenkę na apel z okazji 11 listopada. Dziś zajęcia edukacyjne były w formie warsztatów, na których tworzyliśmy wazony – z butelek szklanych oraz masy solnej. Prowadziliśmy także obserwacje jak zachowa się masa solna w różnych temp. Oraz mogliśmy zobaczyć efekt powolnego schnięcia. Wykonaliśmy także kartę pracy , która polegała na kontynuowaniu rytmu .Na akademii plastycznej dzieci zdobiły swoje piękne wazony. Podczas zajęć Mali Naukowcy tworzyliśmy gniotki z balonów oraz mąki kartoflanki. Podczas zajęć na świeżym powietrzu ćwiczyliśmy naukę dobrego przeliczania, licząc drzewa w pobliskim parku. Na programowaniu, pracowaliśmy w programie ze strony studio.code.org . Wolne chwile spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach.

 Młodzi artyści
(07-11-2016)

Poniedziałek Mali Odkrywcy rozpoczęli zabawą dowolną. Przed śniadaniem wszystkie dzieci brały udział w porannej gimnastyce oraz w porannym czytaniu. Zajęcia edukacyjne rozpoczęliśmy od zabawy badawczej pt. : „Zaczarowane kolory”. Dzieci poznawały podstawowe barwy i zasady ich łączenia. Najpierw przy pomocy ilustracji omawialiśmy je następnie dzieci same mieszały kolory by stworzyć inny kolor. Układaliśmy także matematyczne równania do tego ćwiczenia – na patyczkach oraz obrazkach. Mali Odkrywcy stworzyli także piękne prace plastyczne , ozdabiali różnymi metodami planetę -Ziemię. Na matematyce dziecięcej rozwijaliśmy umiejętność liczenia. Dzieci wykonały takie zadania jak „Znikające obiekty” oraz „Klocki w rzędzie patyczki w szeregu” Braliśmy udział w zajęciach z języka angielskiego, tańca oraz miło spędziliśmy czas podczas zajęć z panią psycholog.

 

 Rysować każdy może
(04-11-2016)

Piątkowy dzień rozpoczęliśmy zgodnie z planem dnia. Przed śniadaniem odbyły się zajęcia gimnastyczne oraz poranne czytanie. Na zajęciach porannych dzieci utrwalały poznane dotychczas informacje oraz utrwalaliśmy nową rymowankę listopadową. Zajęcia edukacyjne rozpoczęliśmy od zadania rozwijającego umiejętności grafomotoryczne

pt. : „Rysować każdy”. Następnie przy rymowance Wandy Szumanówny pt. : „Koza” rysowaliśmy ołówkiem kozę. Wykonaliśmy także pracę metodą mapy myśli pt. : „ Mądra Kózka” . Staraliśmy się opowiedzieć na pytanie : jakie umiejętności i przybory są potrzebne by stworzyć udany rysunek? Dzieci także wykonały zadanie w kartach pracy , które polegało na rysowaniu po śladzie. Wybraliśmy się także na wernisaż do Miejskiej Biblioteki Publicznej , by obejrzeć piękne obrazy. Na Akademii Plastycznej dzieci stworzyły piękne dzieła jesienne drzewa , liście odbijaliśmy ścinkami z rolek papierowych. Na matematyce dziecięcej, kształtowaliśmy świadomość schematu własnego ciała. Braliśmy udział w zajęciach z języka angielskiego i karate . Na koniec dnia zorganizowaliśmy sobie kino!

 Rozmowa z fortepianem
(03-11-2016)

Czwartkowy pranek rozpoczęliśmy zabawami dowolnym. Przed śniadaniem dzieci brały udział w roztańczonej gimnastyce oraz z samego rana odbył się język angielski. Na zajęciach porannych „Pochłaniacze wiedzy” utrwalaliśmy poznane dotąd informacje oraz uczyliśmy się nowej rymowanki na miesiąc listopad. Na zajęciach edukacyjnych kontynuowaliśmy artystyczny blok tematyczny, dziś skupiliśmy się na muzyce. Na dobry początek dzieci wysłuchały wiersza D. Gellner pt. : „Rozmowa z fortepianem”, połączyliśmy rozmowę z analizą tekstu. Słuchaliśmy także rożnych fragmentów muzyki i przy pomocy obrazków staraliśmy się określić jej nastrój. Poruszaliśmy się także w rytm muzyki – szybko ,wolno, skocznie itp. Zorganizowaliśmy sobie także koncert, dzieci grały na wybranych przez siebie instrumentach, na plecenie graliśmy muzykę , smutną, wesołą, skoczną, wolną ;) wykonaliśmy także prace plastyczną pt. : „Muzyką malowane” dzieci rysowały zgodnie z nastrojem muzyki ,która leciała w tle. Dziś rysowaliśmy pastelami. Na programowaniu „czarowaliśmy” czarodziejem Baltie'm kolejne zadanie. Braliśmy udział w zajęciach z logopedii i tańcu.

 

 NASZA MAŁA GALERIA
(02-11-2016)

Środę grupa Małych Odkrywców rozpoczęła zgodnie z planem dnia. Przed śniadaniem wszystkie dzieci brały udział w porannej gimnastyce oraz czytaniu. Na zajęciach porannych utrwalaliśmy poznane dotąd informacje oraz rozpoczęliśmy naukę kolejnej rymowanki. Dziś na zajęciach edukacyjnych rozwaliliśmy o tym co piękne – tworzymy piękno wokół nas. Podczas rozmowy pt. : „Pędzlem malowane” rozmawialiśmy o pięknie jesiennej przyrody, ozywaliśmy określeń wyrażających emocje : wesoły , radosny, smutny itp. Dzieci obejrzały różne obrazy , pejzaże , które przedstawiały jesienny las , opisywały je i kojarzyły z daną emocją. Zorganizowaliśmy sobie także warsztaty malarskie, motywem przewodnim był jesienny las. Na matematyce dziecięcej dalej towarzyszymy rytmy lecz dziś z patyczków oraz figur geometrycznych. Dzieci wzajemnie tworzyły dla siebie zadnia. Na zajęciach komputerowych Mali Odkrywcy pracowali w programie TUX PAINT , malowały jesienny las. Odbyły się także zajęcia z języka angielskiego oraz akademia teatralna , na której utrwalimy poznane piosenki oraz uczyliśmy się nowej rymowanki. Dziś także w dniu zadusznym wybraliśmy się na cmentarz w Trojanowie by tam zapalić znicze na grobie Nieznanego Żołnierza. Wolne chwile sędzilismy na wspólnych grach i zabawach.

 Wielkie zapasy
(26-10-2016)

Środę grupa Małych Odkrywców rozpoczęła godnie z planem dnia. Przed śniadaniem wszystkie dzieci brały udział w porannej gimnastyce oraz w lekcji języka angielskiego. Podczas zajęć porannych utrwalaliśmy poznane już wiadomości: pory roku, dni tyg., miesiące, rozwiązywaliśmy także matematyczne łamigłówki na materiale przyrodniczym- kasztanach. Dziś głównym tematem zajęć edukacyjnych były zapasy robione przez rożne zwierzęta na okres zimowy. Dzieci wysłuchały opowiadania pt.:” Przezorny miś” i na jego podstawie starliśmy odpowiedzieć na kilka pytań, rozmawialiśmy o sposobach gromadzenia zapasów i przygotowywania się do zimy wybranych zwierząt.: jeża, niedźwiedzia, wiewiórki, myszy, lisa. Zorganizowaliśmy sobie wielki jesienny Quiz w ramach powtórzenia informacji z dzisiejszych zajęć. Na zajęciach z matematyki dziecięcej rozwijaliśmy zdolność do rozpatrywania otoczenia z własnego punktu widzenia- „chodzenie pod dyktando” do tego posłużyła nam zabawa pt.:” Miś na spacerze”. Na zajęciach komputerowych dzieci ćwiczyły w programie edukacyjnym Sokrates oraz Spadające literki. Podczas Akademii Teatralnej ćwiczyliśmy na jutrzejsza niespodziankę!! Wolne chwile spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach.

 Dźwięki lasu
(25-10-2016)

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy zabawami dowolnym. Następnie rozciągaliśmy się podczas gimnastyki na sali gimnastycznej. Na porannym czytaniu wybraliśmy opowiadanie związane z dzisiejszym tematem zajęć edu czyli o jesieni. Na zajęciach porannych utrwalaliśmy poznane dotąd informację oraz rozwiązywaliśmy matematyczne łamigłówki na materiale przyrodniczym. Zajęcia edukacyjne rozpoczęliśmy zagadek słuchowych , dźwięków wydawanych przez różne leśne zwierzęta. Zadaniem dzieci było oczywiście odgadnąć dźwięk oraz staraliśmy się naśladować dane zwierze. To nie koniec zagadek. Zorganizowaliśmy sobie jesienny quiz zagadkowy , dzieci także odpowiadały na pytania prawda/fałsz. Podczas rozmowy kierowanej pt. : „Co si e zmienia jesienią?” staraliśmy się wymienić zmiany ,które zachodzą podczas zmian pór roku, np. : dłuższa noc od dnia, zmiana temperatury, zmiana pogody itp. Wspólnie opisaliśmy dzisiejszą pogodę i przyładowaliśmy do niej odpowiednie symbole pogodowe. Na programowaniu Mali Odkrywcy pracowali w programie na stronie www.studio-code.org oraz programowali w Baltie. Podczas zajęć na Akademii Plastycznej wykonaliśmy jesienne Jeżyki z ziemniaków oraz innych materiałów przyrodniczych. Dziś także odbyły się kuchenne rewolucje. Dzieci same piekły jabłkowe muffiny. Odbyły się także zajęcia z języka angielskiego, zajęcia animacyjne. Wolne chwile poświeciliśmy na wspólne gry i zabawy.

 testt
(24-10-2016)
sdsdsPoprzednie   Następne
 
do góry

©2008 -