Rekrutacja Cennik Kontakt Dokumenty Dlaczego my?


Aktualności
Komunikaty
Archiwa
Foto - archiwum
O Akademii
Kadra
Co nas wyróżnia Nowość
Zajęcia adaptacyjne
Zajęcia programowe
Zajęcia dodatkowe
Plan dnia Smyka
Jadłospis
Strefa Rodzica Nowość
Oczytani
Teatr Rodziców
Przedszkole pod chmurką
PolecamyZajęcia programowe

Akademia Smyka zapewnia dzieciom różnorodne zajęcia, które pobudzają ich potencjalne zdolności i umiejętności. Wszystkie zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, mających przygotowanie pedagogiczne. Zajęcia są prowadzone w małych grupach, co zapewnia dzieciom komfort indywidualnego podejścia. 

ZAJĘCIA PORANNE – zajęcia utrwalające poznane dotychczas wiadomości np. pory roku, dni tygodnia, miesiące, pory dnia, litery, liczby, itp., powtarzanie wiedzy z zajęć edukacyjnych.


JĘZYK ANGIELSKI – codzienna nauka języka przez zabawę, odgrywanie codziennych sytuacji, wplatanie języka do innych zajęć przedszkolnych, słuchanie i śpiewanie piosenek w j. angielskim. 


JĘZYK ROSYJSKI – w młodszych grupach raz w tygodniu, zerówkowicze dwa razy w tygodniu – dzieci uczą się prostych zwrotów, wierszyków, piosenek


EDUKACJA – edukacja przedszkolna zgodna z podstawą programową 


MUZYKA – zajęcia muzyczne połączone z zajęciami ruchowymi, gra na instrumentach, nauka piosenek


ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM – warsztaty psychologiczne rozwijające trzy sfery: społeczną, poznawczą, emocjonalną (od 5 roku życia)


ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE – ćwiczenia logopedyczne wynikające z podstawy programowej oraz warsztaty specjalistyczne prowadzone dla całej grupy z logopedą (prowadzone są również zajęcia indywidualne dla 5-6 latków)


ZAJĘCIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU – plac zabaw lub spacer połączony z edukacją społeczną, matematyczną oraz przyrodą 


AKADEMIA PLASTYCZNA – wykonywanie prac plastyczno-technicznych, warsztaty tematyczne 
AKADEMIA TEATRALNA – przygotowywanie inscenizacji, ogrywanie dramy, frezowanie, scenki tematyczne na własnej scenie w naszej sali teatralnej 


PROGRAMOWANIE – praca w programach edukacyjnych : TUX PAINT, SOCRATES, SPADAJĄCE LITERKI, zajęcia komputerowe w programie BALTIE (każde dziecko posiada własny komputer)


TANIEC – zajęcia taneczne z instruktorem tańca, przygotowywanie do występów i konkursów


AKADEMIA CZYTELNICZA – rozwijanie dziecięcej wyobraźni i mowy, nauka czytania ze zrozumieniem


GIMNASTYKA – poranne zajęcia rozciągające, elementy taneczne, zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanza, sprzętu do zabaw animacyjnych oraz zawody i konkurencje z wykorzystaniem sprzętu sportowego

MATEMATYKA DZIECIĘCA – matematyka wg prof. E. Gruszczyk – Kolczyńskiej


ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZO – ROZWIJAJĄCE – indywidualna praca z dzieckiem według jego potrzeb


ARTETERAPIA, MUZYKOTERAPIA, BAJKOTERAPIA - elementy wprowadzane podczas codziennych zajęć edukacyjnych


MALI NAUKOWCY – odkrywanie przez doświadczanie – rozwijanie dziecięcej ciekawości świata oraz wyobraźni poprzez doświadczenia i eksperymenty

 SENSORYKA – zajęcia, które mają za zadanie dostarczyć dziecku różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów i poszerzyć świat doznań. 

GRAFOMOTORYKA – przygotowują dzieci do opanowania umiejętności pisania. Pisanie to nie tylko prawidłowe kreślenie liter, ale również poprawność stylistyczna, gramatyczna i ortograficzna. 

KARATE – sztuka walki, zajęcia sprawnościowe prowadzone pod okiem wykwalifikowanego instruktora. 

J. WŁOSKI – raz lub dwa razy w tygodniu, dzieci uczą się prostych zwrotów, wierszyków, piosenek wplatanych w codzienną edukację. 

KODOWANIE NA DYWANIE – dzięki zadaniom z kodowania – nauka matematyki i informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca. Poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę. 

KUCHENNE REWOLUCJE – zajęcia kulinarne raz w miesiącu. Zajęcia te mają na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić przedszkolaki do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. 


 

 
 
do góry

©2008 -