Rekrutacja Cennik Kontakt Dokumenty Dlaczego my?


Aktualności
Komunikaty
Archiwa
Foto - archiwum
O Akademii
Kadra
Co nas wyróżnia Nowość
Zajęcia adaptacyjne
Zajęcia programowe
Zajęcia dodatkowe
Plan dnia Smyka
Jadłospis
Strefa Rodzica Nowość
Oczytani
Teatr Rodziców
Przedszkole pod chmurką
PolecamyZajęcia adaptacyjne

Rodzice przyszłych Przedszkolaków, przed oddaniem Dziecka do Przedszkola, mogą brać udział wraz z Dzieckiem w cyklu spotkań adaptacyjnych,który odbywa się w ostatnim tygodniu sierpnia.
Mają wtedy Państwo możliwość poznania Przedszkola , naszych metod wychowawczych, sposobów pracy z Dzieckiem, wyposażenia. Mogą Państwo obserwować swoją Pociechę w grupie rówieśników i to jak się komunikuje z innymi Dziećmi. Mają również Państwo okazję do spotkań z pozostałymi Rodzicami, do wymiany poglądów i doświadczeń..

Zdając sobie sprawę z trudności, jakie może mieć Maluch idący pierwszy raz do Przedszkola, stworzyliśmy specjalny program adaptacyjny. Jego podstawowym celem jest zapewnienie Dziecku jak najlepszej adaptacji w Przedszkolu.
Na zajęcia zapraszamy Dzieci razem z mamą lub tatą .
Zajęcia adaptacyjne to sposób na łagodne wprowadzenie Dziecka w świat naszego Przedszkola. Dzięki nim unikną Państwo trudności przy rozstaniu, kiedy Dziecko samodzielnie zacznie uczęszczać do Przedszkola.

Nasza propozycja to nie tylko szansa na udana adaptację. To także sposób na aktywne i twórcze spędzenie czasu. Podczas wizyty w Przedszkolu, trwającej 2h, między godziną 10.00, a 12.00. Dziecko ma okazję poznać panie Wychowawczynie i rytm dnia przedszkolnego. Prowadzone zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zabaw umuzykalniających, plastycznych i ruchowych są dla Dziecka namiastką realnego czasu spędzanego w Przedszkolu. Przewidywany czas adaptacji to 3 dni.
Po podpisaniu umowy zajęcia adaptacyjne są nieodpłatne.
Jeżeli zależy Państwu na bardziej szczegółowych informacjach, chętnie udzieli ich dyrektor naszej placówki lub wychowawcy poszczególnych grup. 
 

 
do góry

©2008 -